Orynnowania

STALOWE ORYNNOWANIE FLAMINGO

Rynny FLAMINGO dostępne są w wielu kolorach, które komponują się z kolorystyką oferowanych przez BUDMAT stalowych pokryć dachowych. Wszystkie elementy i akcesoria rynnowe wykonane są z jednorodnego materiału (blachy stalowej Rain Water System) dostarczanej przez szwedzki koncern hutniczy SSAB. Zastosowanie do produkcji najlepszego materiału i wykorzystanie najnowocześniejszych technologii wytwarzania pozwoliło udzielić na Stalowy System Rynnowy FLAMINGO najdłuższej na rynku 30-letniej gwarancji.

Występuje w kilku rozmiarach:

System 125/90 (100)

System 135/90 (100)

System 150/90 (100)

Gwarancja

Schemat montażu:

Wygląd:

Kolorystyka:

                               ORYNNOWANIE Z TWORZYWA SZTUCZNEGO PROAQUA

ProAqua – system rynnowy produkowany z tworzywa sztucznego, przeznaczony do skutecznego odprowadzania wody deszczowej z dachu. Szczelny, estetyczny i trwały – doskonale sprawdzi się na każdym dachu. System ProAqua to rynny profesjonalistów.

System rynnowy ProAqua tworzą przemyślane rozwiązania, które ułatwiają jego montaż jednocześnie zwiększając skuteczność orynnowania. Tradycyjny, półokrągły kształt rynny zaprojektowano z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych. Zwiększają one jej sztywność oraz zabezpieczają przed przelewaniem się wody. Dodatkowo w systemie ProAqua rynna posiada specjalne połączenie z hakiem, które tworzy zamek zapobiegający wypięciu się rynny po zmontowaniu. Zwiększoną szczelność połączeń poziomych elementów systemu ProAqua uzyskano dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanej dla BUDMAT uszczelki trójwargowej. Jej wyjątkowa skuteczność sprawia, że cały system jest jeszcze bardziej niezawodny.

System ProAqua dostępny w wielu popularnych kolorach, spełni oczekiwania wszystkich Klientów, także tych dla których ważne są aspekty proekologiczne. System ProAqua powstaje z materiałów, które nadają się do recyklingu i dalszego przetworzenia a sam proces produkcyjny zaprojektowano tak, aby chronić środowisko naturalne.

Zalety systemu:

ProAqua – system rynnowy produkowany z tworzywa sztucznego, przeznaczony do skutecznego odprowadzania wody deszczowej z dachu. Szczelny, estetyczny i trwały – doskonale sprawdzi się na każdym dachu. System ProAqua to rynny profesjonalistów.

Charakterystyka Systemu Rynnowego ProAqua:

 • przemyślane rozwiązania, które ułatwiają jego montaż jednocześnie zwiększając skuteczność orynnowania,
 • tradycyjny, półokrągły kształt rynny zaprojektowany z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, które zwiększają jej sztywność oraz zabezpieczają przed przelewaniem się wody,
 • system, w którym rynna posiada specjalne połączenie z hakiem, tworząc zamek zapobiegający wypięciu się  rynny po zmontowaniu,
 • niezawodna szczelność systemu dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanej uszczelki trójwargowej – zwiększa ona szczelność połączeń poziomych elementów systemu,
 • proekologiczne rozwiązania, które minimalizują ilość odpadów oraz wpływają na obniżenie zużycia energii i wody,
 • zaprojektowany i wykonywany na podstawie norm: PN-EN 607 oraz PN-EN 12200-1,
 • wiele popularnych kolorów do wyboru: ciemny brąz, jasny brąz, ceglasty, grafit antracytowy, czarny i biały,
 • wymiary systemów – 75/63, 125/90, 125/110, 150/110,
 • 10 lat gwarancji.BUDMAT: system rynnowy PVC ProAquaDenko rynny BUDMAT PCV PROAQUA z uszczelką prawe czarny 75 mm 850901

ORYNNOWANIE PCV

Przedsiębiorstwo KACZMAREK jest wiodącym polskim producentem artykułów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do budownictwa. Wieloletnie doświadczenie, szeroka kadra specjalistów nowoczesny park maszynowy, niezmienna dbałość o jakość wyrobów i obsługa klientów gwarantują produkt wysokiej jakości oraz stuprocentowe zadowolenie klientów.  

   „KACZMAREK” to kompletny system odprowadzania wody deszczowej, zapewniający jej właściwy i całkowity odbiór. Doskonale zaprojektowany półokrągły profil rynny, elementy łączące, kształtki umożliwiają łatwy montaż rynny bez stosowania np. klejów.

System rynnowy „KAROLINA” składa się :

 • Rynien: 150-125-100 mm
 • Rur spustowych: 100-75 mm
 • Elementów łączących do rynien: złączki, narożniki, leje spustowe oraz zaślepki (wymienione kształtki łączące posiadają fibrynie wklejone uszczelki)
 • Elementów łączących do rur spustowych: złączki, kolana, trójniki (łączenie na wcisk)
 • Zespołu uchwytów do rynien i rur

KOLORYSTYKA: BRĄZOWY, BIAŁY, CZARNY, GRAFITOWY, CZERWONY.  

SYSTEM RYNNOWY I PODSUFITKA

 

 BRYZA to grupa produktów składająca się z sytemu rynnowego oraz podsufitki dachowej. Oferuje kompletny system składający się z rynien o przekroju półokrągłym 75, 100, 125, 150 mm, zespołu kształtek oraz rur spustowych 90, 63 mm w kolorach:


zobacz więcej